15 Temmuz Kahramanları

TRT 1 -

Onlar vatan için canlarını ortaya koydu... Kimi şehit oldu, kimi gazi...
Gaziler yaralarını şeref madalyası gibi üzerlerinde taşırken, şehit yakınları hüznü ve gururu birlikte yaşıyor.

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe ve işgal girişimine karşı halkımızın verdiği destansı mücadele, kahramanların anlatımıyla TRT’nin bütün kanallarında ekrana geliyor.

Genci, yaşlısı, kadını erkeği ile 7’den 70’e milyonların milli irade ve demokrasiye sahip çıkmak için sokağa döküldüğü, gözünü kırpmadan tankların önüne yattığı ve kurşunlara siper olduğu gecede şehit ve gazi olanların yer aldığı ’15 Temmuz Kahramanları’, ilk etapta 100 bölüm olarak çekildi.

Devamı da çekilmekte olan, her bölümünde farklı bir kahramanlık hikâyesinin anlatıldığı belgesel, TRT’nin bütün kanallarında yayınlanmaya başladı.

TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, “TRT, yıl boyunca yayınlanacak 100 bölümlük belgesel ile bu hain kalkışmayı unutturmayacak. Belgeselde gazilerimizin kendi ağızlarından, şehitlerimizin yakınlarından yaşananları dinlediğimizde, o gecedeki alçaklıkları ve kahramanlıkları daha iyi anlıyoruz. Milli hafızamızı diri tutmak için Sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi 15 Temmuz’un TV ve sinema filmlerini de planlıyoruz.” dedi.