Kolaysa Sen Yap

TRT 1 Hafta Sonu - 17:30

Yüzde yüz yerli format olarak geliştirilen ve ünlü sunucu Kadir Çöpdemir'in sunumuyla TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan Kolaysa Sen Yap isimli yarışma programı çok yakında başlıyor. Yarışmanın format tasarımı yapımcı Mustafa H. Öztürk'e ait , yapım ise Fiyaka Film Prodüksiyon tarafından ekranlara taşınıyor. 
 
Yarışmacıların, bilgilerini performansları ile gösterecekleri, ekranların hareketli ve heyecanlı yarışma programı hafta sonları TRT 1 ekranlarında.
 
Kolaysa Sen Yap’da yarışmacılar 3 erli gruplardan oluşan ekipler kuruyor ve karşılıklı iki ekip  eğlenirken bir yandan da tam 10.000TL ye kadar olan para ödülünü kazanmak için amansız bir mücadelenin içine giriyor.
 
Yarışmada ekipler, dikkat ve beceri gerektiren oyunlar oynarken aynı zamanda sorulan soruları cevaplandırıyor ve zamanla yarışıyor.
 
Kolaysa Sen Yap, 3 etap ve 1 final oyunundan oluşuyor. 1. Etapta yarışmacılar fiziksel performansları ile yarışırken . 2. ve 3. etaplarda performansı ve bilgiyi bir arada yarıştırıyorlar. 3 etap sonunda en yüksek puanı toplayan ekip final etabında yarışma hakkını elde ediyor. Etaplar için özel olarak tasarlanan ve geliştirilen 20 nin üzerinde daha önce hiç bir yerde görmediğiniz  mekanik ve elektronik  oyun aksamları bulunuyor.
 
Aşırı dozda eğlence, heyecan ve aktivite içeren programın sunucusu ise, 7’den 70’e herkesin hayranlığını kazanmış ve esprileri ile bütün aileyi güldüren ünlü komedyen ve sanatçı Kadir Çöpdemir.